۱۳۹۲ دی ۲۷, جمعه

تاریخ جامع ادیان

. تاریخ جامع ادیان تالیف جان ناس در 573 صفحه با ترجمه علی اصغر حکمت در نوع خود کتاب منحصر به فردی است که در زمینة تاریخ جمیع ادیان، در دسترس دین پژوهان ودانشجویان فارسی زبان قرار دارد.
این کتاب دارای چهار بخش است:
بخش نخست: ادیان ابتدایی وگذشته ، نویسنده دراین بخش، جایگاه دین در دوره های پیش از تاریخ وفرهنگهای ابتدایی ونیز ادیان اقوام پیشین را بررسی کرده و در کنار این موضوع، دوازده ویژگی مشترک ادیان ابتدایی را که برخی از این ویژگی ها به گونه ای در ادیان بزرگ امروزی نیز وجود دارند، بررسی کرده است.
بخش دوم: مذاهب هند. در این بخش، به پیشینه تاریخی ، مناسک، فرقه ها وتحولات ادیانی پرداخته است که خاستگاه آنها شبه جزیره هند می باشد؛ دینهایی چون هندوئیسم، جینیزم، بودیسم وآیین سیک.
بخش سوم: در باره ادیان خاور دور است که مباحث آن به دینهای چینیان مانند مذهب تائو،کنفوسیوس وشینتو اختصاص دارد.
بخش چهارم: ادیان خاور نزدیک، چهار دینی که ظهور آنها در منطقه خاور نزدیک ( ایران، جزیرة العرب،منطقه عمومی بیت المقدس وشام و مصر قدیم ) بوده ، در این بخش آمده اند .کیش زردشتی، مذهب یهود، آیین مسیحیت ودین اسلام، موضوع این بخش می باشند.

۲ نظر:

 1. با سپاس فراوان از این کار بسیار زیبای شما. به امید اینکه با یاری دوستان این وبلاگ را بتوانید به بک سایت تبدیل کنید که در آن امکان جستجوی کتاب و یافتن کتاب مورد علاقه در آن باشد. متاسفانه من در رابطه با ساختن سایت دانش خاصی ندارم که بتوانم شما را یاری دهم. موفق باشید

  پاسخحذف
 2. وقت بخیر
  دیدم که آدرس کافه کتاب رو در وب‌سایتتون آوردید. خیلی از این بابت ممنونم.
  فقط اگر یک لطفی بکنید و اسم و آدرس سایت رو به این شکل دربیارید واقعا ممنون می‌شم.
  این موضوع کمک خوبی به سایت می‌کنه.
  عنوانش رو بکنید:
  دانلود کتاب
  آدرسش رو بکنید:
  http://cketab.com

  با تشکر از محبت شما
  ***
  راستی: اگه مایل بودید از سایتتون درآمد داشته باشید، لطفا مقدار بازدید و بازدیدکننده‌ی روزانه‌تون رو برام بفرستید تا میزان درآمد رو بهتون اعلام کن. حتما ذکر کنید که آمارگیرتون چیه. اگر دسترسی به خود آمارگیر رو هم بدین که دقیق‌تر و بهتر می‌تونم میزان درآمدتون رو مشخص کنم.
  مرسی

  پاسخحذف

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...